قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار / ایلان ماسک از کامیون تمام الکتریکی Tesla Semi رونمایی کرد

ایلان ماسک از کامیون تمام الکتریکی Tesla Semi رونمایی کرد

بالاخره تسلا از کامیون تمام الکتریکی Tesla Semi رونمایی کرد.

Tesla Semi دارای ظرفیت شارژ قابل توجهی است. کامیون تسلا با هر بار شارژ ۳۰ دقیقه‌ای مسافت ۶۴۰ کیلومتری را طی می‌کند، و با توجه به افزایش  ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی، این کامیون میتواند مسافت‌های طولانی را طی کند. همانطور که در عکس‌ها و ویدئو مشخص است طراحی و ظاهر بسیار زیبایی دارد، و از این بابت هم از رقیب‌های خود در جاده پیشی می‌گیرد.

شتاب ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت (تقریبا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت) کامیون تسلا، فقط ۵ ثانیه است، البته بدون بار، که در مقایسه با یک کامیون سوخت دیزلی فوق‌العاده سریع است. Tesla Semi با حداکثر بار ۸۰۰۰۰ پوند (۳۶۲۸۷/۳ کیلوگرم)  در عرض ۲۰ ثانیه از سرعت ۰ به ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. همچنین این کامیون الکتریکی می‌تواند در جاده‌هایی با شیب ۵ درجه با همین سرعت ۶۰ مایل در ساعت حرکت کند. کامیون تمام الکتریکی Tesla Semi در بزرگراه می‌تواند ۵۰۰ مایل (۸۰۴/۶ کیلومتر) طی کند، در حالیکه ۸۰٪ سفرها تقریبا ۲۵۰ مایل هستند. همچینن با توجه به طراحی بسیار آئرودینامیک آن، دارای ظریب کششی بهتری است.

تسلا همچنین درباره این کامیون گفت که در زمینه پاسخگویی و هندل کردن نسبت به کامیون های سوخت دیزلی بهتر عمل می‌کند و در یک بازه زمانی، مسافت بیشتری از کامیون‌های دیزلی طی می‌کند.

موضوع جالب توجه دیگر طراحی کامیون Tesla Semi است که رانندگان راحتتر می‌توانند سوار و پیاده شوند. همچنین راننده می‌تواند در داخل کابین براحتی بایستد و از آنجاییکه که راننده در مرکز کابین قرار می‌گیرد، تمرکز بهتری به جاده خواهد داشت. در دو طرف راننده صفحه نمایش‌های لمسی برای کنترل بخش‌های مختلف در دسترس او قرار دارند و با توجه به دوربین‌هایی که در قسمت‌های مختلف کامیون tesla قرار داده شده، راننده به راحتی می‌تواند  مسیر را کنترل کند.

منبع: techcrunch

مطلب پیشنهادی

چین اولین کشتی ارسال مرسوله تمام الکتریکی را راه‌اندازی کرد

چین اولین کشتی ارسال مرسوله تمام الکتریکی را راه‌اندازی کرد

چین صاحب اولین کشتی ارسال مرسوله تمام الکتریکی دنیا است و درحال حاضر از آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *